Události

JACOB – potrubní systém, který dobývá svět

Když se řekne mouka, koření, káva nebo cukr, každý si uvědomí, že se s těmito surovinami setkává denně. Často nám však zůstává skryto, kolik úsilí a práce stojí za výrobou a jak dlouhá je cesta, než se dané potraviny dostanou až na náš stůl. Své o tom však ví společnost JACOB, specialista na potrubní systémy, s příběhem, který se začal psát už v roce 1924 a trvá dodnes.

Samotná značka JACOB pochází z Německa, kde má i hlavní sídlo. Je však zastoupena po celém světě více než 40 společnostmi. Našli byste ji ve 35 zemích, a to dokonce na všech kontinentech. Společnost JACOB má ovšem i dceřiné společnosti v zemích, jako je Česko, Itálie, Francie, Velká Británie a USA. Tyto země se soustředí nejen na výrobu, ale jsou také distributoři s vlastními sklady.

Poptávka po potrubních přepravních systémech neustále roste. Využití nachází v každém průmyslu, a to od potravinářského, farmaceutického až po chemický a plastový. JACOB má velké množství nástrojů pro přesnou produkci lisovaných komponent, ohybů, ventilů a tažných kroužků. Být flexibilní, reagovat na potřeby zákazníků i požadavků trhu jsou hlavní priority společnosti.

K plnění těchto cílů pomáhá i modulárnost potrubního systému, který má téměř neomezené použití a zjednodušeně se dá říct, že funguje jako lego. Je možné jej otáčet, prodloužit, zkrátit, odbočit, redukovat, cokoliv z něj složit a mnohými způsoby tak využít potrubní přepravu a potrubní systém, který vychází vstříc i těm nejsložitějším požadavkům zákazníka.

V roce 2020 byla založena pobočka společnosti JACOB i v České republice, která má sídlo ve Zlíně. Jedná se o dceřinou společnost firmy JACOB. Velkým pracovním nasazením i jasně nastavenými cíli má do budoucna ambice stát se významným posílením světového podniku, a to směrem do východní Evropy.