Technické informace o systémech JACOB

MODULÁRNÍ. BEZPEČNÝ. UNIVERZÁLNÍ.

NO. 1 IN PIPEWORK SYSTEMS

Ve společnosti JACOB jsme hrdí na to, že můžeme nabídnout produkt, který nabízí mimořádné množství aplikací ve všech průmyslových odvětvích. Zatímco princip výběru produktů je zjednodušen díky našemu technickému prodejnímu katalogu, pro vaše požadavky zde vždy existují varianty. Věříme, že v tomto článku poskytneme odpovědi na otázky:

Otázka:

Jaké faktory je třeba vzít v úvahu ohledně pneumatického dopravního systému?

Rychlost přenosu materiálu

Potrubní systémy JACOB mohou být využívány pro přetlakovou a podtlakovou dopravu materiálu. Naše systémy jsou certifikovány, a pokud jsou správně nakonfigurovány, jsou odolné proti nárazové explozi přetlakem 3 bar nebo 10 bar. 

Průměr potrubí

K dispozici jsou potrubní systémy v průměru 60 mm až do 1 600 mm, je zde velikost, která vyhovuje vaší individuální aplikaci. Zde můžete najít danou velikost.

Vzdálenost dopravy materiálu

K dispozici je potrubí ve standardních délkách od 50 mm do 6 metrů. Jednotlivé díly potrubí se snadnou spojuje pomocí spojek a nebo rychlospon a tím umožní snadnou a rychlou instalaci na jakoukoliv vzdálenost. V případě případě potřeby je možnost spojit systém pomocí přírub.

Jak Vám můžeme pomoci?

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte se na nás obrátit. JACOB má ve svém týmu pečlivě vybrané a proškolené technické poradce, kteří jsou schopni Vám navrhnout vhodné a funkční řešení. Společnost JACOB má rozsáhlou sít interních i externích zástupců, kteří vám rádi poradí s možnostmi přepravy sypkého materiálu, odsáváním prachu i vzduchotechnice.
Otázka:

Co bych měl zvážit před instalací systému JACOB

Typ materiálu

Abrazivní nebo korozivní materiály mohou ovlivnit životnost částí potrubí. Abychom předešli poškození v důsledku koroze, jsou naše potrubí chráněny. Můžete si vybrat z několika materiálových provedení: nerezová ocel, práškově lakovaných nebo galvanizovaných dílů. Standardně jsounk dispozici v tloušťce stěny 1-3 mm.

Průměr potrubí

K dispozici jsou naše systémy JACOB v průměrech od 60 do 1 600 mm. Tím můžeme nabídnout široké spektrum velikostí dle individuálních potřeb.

Jacob Signet Food Grade EG/EC 1935/2004 plus FDA

ŘADA FOOD GRADE

HYGIENA NA PRVNÍM MÍSTĚ
Společnost JACOB udává standardy v bezpečnosti potravin a farmaceutických výrobků, kde platí nejpřísnější normy. Naše nová řada produktů FOOD GRADE splňuje evropskou regulaci EC 1935/2004 a FDA, směrnici amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv.

Food Grade

Detectable-Design-JACOB-Signet

ŘADA DETECTABLE DESIGN

DETEKOVATELNÉ. VIDITELNÉ. ČISTÉ.
Společnost JACOB vyrábí speciální detekovatelné těsnění, které se používá při spojování potrubí. Části těsnění, které se mohou dostat mezi produkty např. během údržby, se dají snadno odhalit detektory kovů a následně separovat. Těsnění z řady DETECTABLE DESIGN je nepostradatelnou součástí pro zajištění maximální bezpečnosti.

Detectable Design

Quick-Connect-JACOB-Signet

PRINCIP QUICK CONNECT

RYCHLÉ. FLEXIBILNÍ. SESTAVENÍ.
Mnohem rychlejší propojení, jednoduše otevřete, připojíte, zavřete! Instalace potrubních systémů je díky rychlospojkám The Quick Connect výrazně rychlejší. Potrubní systém JACOB je ideální pro přepravu sypkých materiálů, odsávání prachu nebo pro vzduchotechniku.

Quick Connect

Durable Design

ŘADA DURABLE DESIGN

Ochrana před opotřebením potrubí od společnosti JACOB zajišťuje prodlouženou životnost a zároveň tak šetří náklady na vašich výrobních závodech. Nejrůznější polyuretanové vyztužení dělá vnitřky trubek odolné vůči tvrdým a abrazivním materiálům.

ŘADA DURABLE DESIGN

Otázka:

Jaké jsou klíčové předpoklady pro systém na odsávání prachu a kouře?

Extrakce olejové mlhy

Potrubními systémy JACOB lze odsávat i olejovou mlhu, která vzniká při materiálovém obrábění. Rychlospojky JACOB Quick Connect a U-těsnění jsou ideální pro těsné spojení.

Odsávání prachu?

Potrubní systémy JACOB zahrnují celou řadu cyklonů. K zajištění bezpečnosti lze navíc s potenciálně výbušným prachem manipulovat pomocí pneumatických ventilů s certifikací do ATEX prostředí.

Odsávání par

Regulace výparů je nezbytná, aby se zabránilo nebezpečnému pracovnímu prostředí. U-těsnění JACOB lze zvolit tak, aby spolu s povrchovou úpravou materiálu potrubních dílů vyhovovalo požadovaným vlastnostem.