Systém JACOB

Modulární potrubní systémy

Systém JACOB

Za vším, co JACOB dělá, je systém – nejvyšší standardy kvality, výjimečný inovativní duch a nekompromisní výběr materiálů. Hluboká znalost průmyslových odvětví, orientace mezi zákazníky a odbornost založená na více než devadesátileté zkušenosti. Mezinárodní zákaznická podpora, výborné služby a nepřetržitá dostupnost. Výsledkem jsou perfektní modulární potrubní systémy a spokojení zákazníci po celém světě.

Odlišnost

Potrubní systémy jiných společností se vyrábí na míru pro konkrétní projekt a sváří se přímo na místě. JACOB ale přišel s mnohem efektivnějším způsobem – standardizované modulární díly s těsněním ve tvaru U a kruhovými uzávěry na propojení. Tento systém je rychlý, spolehlivý a efektivní.

Princip

Potrubní komponenty mají speciální pravoúhlé spoje, na které je nasazeno těsnění ve tvaru U. Komponenty jsou pak spojeny dohromady kruhovým uzávěrem. Ten je buď připevněn dvěma šrouby, nebo, při využití kruhového uzávěru QUICK CONNECT, pouze upevněn jednoduchým pohybem. Pro speciální využití dodává JACOB k potrubí také svářené nebo volné příruby.

Spolehlivost

Tento jednoduchý způsob propojení rozhodně není druhořadý oproti svářeným potrubním systémům. Spoje se dají využít při tlaku až 7,25 psi a tvoří nepropustný uzávěr ideální například pro odsávání olejové mlhy. JACOB nabízí také speciální verze potrubních systémů, které odolají přetlaku z explozí až 145,03 psi.

Rozmanitost

Komponenty JACOB se dají využít ke konfiguraci i těch nejsložitějších potrubních systémů. Nabídka našich produktů sestává z více než 8 000 standardizovaných dílů. Pokud tato nabídka není dostatečná, vyrobíme vám součástky na míru, díky čemuž budete moci například napojit naši potrubní soustavu na vaše dosavadní přístroje a systémy.

Flexibilní a jednoduché na instalaci

Náš potrubní systém je díky svému modulárnímu designu maximálně flexibilní – dá se libovolně rozšiřovat a upravovat. Náš systém kruhových uzávěrů se dá sestavit nebo rozložit během pár sekund. Díky tomu snížíte prostoje, ušetříte za sestavování a budete moct jednoduše čistit své potrubí.

Kvalita

Nabízíme potrubní systémy nejvyšší kvality. Klíčové prvky našich produktů, např. přírubové stroje, si vyvíjíme a vyrábíme sami, abychom zajistili perfektní utěsnění a dlouhou životnost našich produktů. Neustále investujeme do nových produkčních technologií, strojů a procesů a snažíme se stále zlepšovat kvalitu našich produktů.

Potřebujete poradit?

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte se na nás obrátit. JACOB má rozsáhlou sít síť interních i externích zástupců, kteří vám rádi poradí s možnostmi přepravy sypkého materiálu, prášku, páry i vzduchu.

Rozmanitost produktů JACOB

  • Přes 8 000 standardizovaných dílů
  • Průměr od 60 do 1600 mm
  • Tloušťka stěn od 1 do 3 mm
  • Nerezová ocel
  • Měkká ocel s práškovým potahem nebo žárovým zinkováním

Komponenty JACOB se dají využít ke konfiguraci i těch nejsložitějších potrubních systémů. Nabídka našich produktů sestává z více než 8 000 standardizovaných dílů.

Pokud tato nabídka není dostatečná, vyrobíme vám součástky na míru, díky čemuž budete moct například napojit naši potrubní soustavu na vaše dosavadní přístroje a systémy.

Naše těsnění ve tvaru U kombinuje ideální profil s perfektním výběrem materiálů.

Těsnění ve tvaru U

Výhody:
Odolné vůči natržení, bezpečné při styku s potravinami a rezistentní vůči mnohým chemikáliím díky technologii tepelného spojování
Maximální těsnost skrze ideální profil
Široký výběr dostupných materiálů zajišťuje odolnost proti velkému množství látek
Speciální materiály, které se dají rozeznat detektory kovů (řada DETECABLE DESIGN)

 Těsnění ve tvaru U

Prvotřídní materiály, vynikající zpracování

Materiály a provedení

Prvotřídní materiály a vynikající zpracování jsou základem excelentní kvality našich produktů.

Aby se předešlo korozi měkké oceli, mají naše produkty ochrannou vrstvu, která je chrání před okolními podmínkami.

Materiály a provedení

Odolné vůči explozím

Zabezpečení před explozemi a elektrostatické uzemnění

Potrubní systémy JACOB jsou při správné konfiguraci odolné vůči přetlaku z explozí o síle 43,51 až 145,03 psi. Toto je důležitý bezpečnostní faktor, především při přepravě explozivních pevných látek a plynů. Potrubní systémy JACOB se dají nainstalovat tak, aby byly elektrostaticky vodivé, a předešlo se tak výbuchům.

 Zabezpečení před explozemi

Jacob Signet Food Grade EG/EC 1935/2004 plus FDA

ŘADA FOOD GRADE

JACOB udává standardy v bezpečnosti potravin. Naše nová řada produktů FOOD GRADE splňuje evropskou regulaci EC 1935/2004 i směrnice amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv.

Food Grade

Detectable-Design-JACOB-Signet

ŘADA DETECTABLE DESIGN

Mnoho průmyslových sektorů nepřipouští výskyt nečistot v produktech. JACOB se povedlo začlenit miniaturní kovové částice do materiálů pro výrobu těsnění, aby se v případě kontaminace daly detekovat a odstranit.

Detectable Design

Quick-Connect-JACOB-Signet

PRINCIP QUICK CONNECT

Instalace potrubních systémů JACOB je oproti konvenčním systémům výrazně rychlejší. S kruhovým uzávěrem QUICK CONNECT je však ještě rychlejší.

Quick Connect