Quick Connect

Jednoduchá instalace, maximální utěsnění

Princip Quick Connect

Instalace potrubních systémů JACOB je oproti konvenčním systémům výrazně rychlejší. S kruhovým uzávěrem QUICK CONNECT je však ještě rychlejší. Ke spojení nebo rozpojení dvou částí stačí pouze párkrát otočit, což je nesmírně výhodné obzvláště pro systémy, které vyžadují pravidelné čištění a údržbu.

Jacob Signet Quick Connect

Kruhové uzávěry a kruhové uzávěry bez těsnění řady QUICK CONNECT

Přednosti: Systém kruhových uzávěrů JACOB se dá velmi snadno složit a svým kvalitním provedením zajišťuje vysokou stabilitu a nepropustnost potrubí. Oba typy kruhových uzávěrů byly testovány spolu s naším těsněním ve tvaru U. Množství uniklého vzduchu na spoj (měřeného za diferenciálního tlaku 7,25 psi u trubek s průměrem 30 cm) je daleko nižší než maximální přípustné hodnoty DIN EN 12237, třídy D.

Využití: Systém kruhových uzávěrů spolu s těsněním ve tvaru U (až do průměru ND 30.5 cm) je při správné konfiguraci nepropustný pro kondenzáty, a tudíž vhodný pro využití např. pro extrakci olejové mlhy. Naše kruhové uzávěry s těsněním ve tvaru U se dají využít pro přepravu sypkého zboží a pro ventilační systémy s přetlakem až 7,25 psi, 500 cm WC. Vakuové využití je dostupné na vyžádání, v závislosti na vybraném produktu.

RYCHLEJŠÍ MONTÁŽ
MÉNĚ SOUČÁSTEK
JEDNODUŠŠÍ PLÁNOVÁNÍ

S kruhovým uzávěrem Quick Connect je sestavování výrazně rychlejší. Otevřený profil zjednodušuje instalaci s těsněním ve tvaru U. Šroub kruhového uzávěru je továrně nastaven, aby se spojil s přírubou a zajistil rychlé, spínací uzavření. Pro vyšší utěsnění a sílu spojení se dá šroub po instalaci ještě více utáhnout.

Kruhový uzávěr Quick Connect kombinuje funkce a výhody více typů kruhových uzávěrů – nebudete tedy potřebovat tolik součástek. Stabilita a těsnící vlastnosti uzávěrů Quick Connect je stejně dobrá jako u kruhových uzávěrů s dvěma částmi a zároveň se dá přizpůsobit snadněji než kruhové uzávěry se systémem pro rychlé uvolnění. Jeden kruhový uzávěr pro všechny případy.

Univerzální kruhové uzávěry Quick Connect vám zjednoduší plánování. Už si nebudete muset vybírat mezi nepropustnými součástkami a komponenty, které se dají snadno sestavit. Díky našemu novému kruhovému uzávěru složíte a rozložíte všechny komponenty během pár sekund a zároveň získáte maximální těsnost, kterou byste od komponentů JACOB očekávali.

Rychlé a flexibilní sestavení v kombinaci s výhodami
Těsnění ve tvaru U
  • Odolné vůči natržení, bezpečné při styku s potravinami a rezistentní vůči mnohým chemikáliím díky technologii tepelného spojování
  • Maximální těsnost skrze ideální profil
  • Široký výběr dostupných materiálů zajišťuje odolnost proti velkému množství látek
  • Speciální materiály, které se dají rozeznat detektory kovů (řada DETECABLE DESIGN)
Jacob U-shaped gaskets